Menu Uložené nabídky

fav Nájmy ve skladech výrazně stoupají. Volné prostory chybí především kvůli růstu on-line prodejů | Hospodářské noviny

14.10.2021 v 10:35 Img

Poptávka po skladech je vyšší zejména díky raketovému růstu on-line obchodů. E-commerce se podílí na pronájmech skladových prostor 12 procenty. Ještě v roce 2018 to přitom byla jen necelá čtyři procenta, uvádí analýza realitně poradenské společnosti Cushman & Wakefield.

Jiří Kristek, partner a vedoucí pronájmu průmyslových ploch a nákupních parků, Cushman & Wakefield : „Růstový trend bude pokračovat, což se – jako se to děje již dnes – projeví také na poptávce e-commerce firem, hlavně těch zaměřených na prodej potravin, po skladových prostorách, především v okolí velkých měst. Vzdálenost od koncového zákazníka a rychlost doručení k němu je u potravin zásadním faktorem, a tyto firmy tak stále hledají prostory, jež by jim umožnily dobu dodání co nejvíce zkrátit. Tato situace zásadně mění dynamiky trhu skladových prostor a nájemné v projektech v okolí Prahy a Brna bude do budoucna zásadně vyšší než v lokalitách mimo tato hlavní města.“

Podíl e-shopů ve skladech podle nich může být i vyšší, neboť statistika nepokrývá standardní prodejce, kteří si zřídili internetový obchod.

Celá tisková zpráva bez úprav je k dispozici na webu Cushman&Wakefield , nebo ve zkrácené podobě na webu Hospodařských novin.