Publikováno 1. 7. 2011

Uniliver prodal pozemek s továrnou v Nelahozevsi

Wet Wipes International, německý výrobce kosmetických prostředků, koupil od Unileveru jeho výrobní areál v Nelahozevsi. Do objektu plánuje přestěhovat výrobu vlhčených ubrousků, část areálu hodlá dále pronajímat. Jedná se o pozemek o rozloze cca 87 tisíc metrů čtverečních, na kterém se nachází moderní výrobní, skladové a kancelářské objekty o celkové ploše přes 30 tisíc metrů. Prodej nemovitosti zprostředkoval průmyslový tým poradenské společnosti Cushman & Wakefield.

K podpisu smlouvy došlo 1. července, v současné době probíhají kroky související s vkladem do katastru.

„C&W s námi úzce spolupracovali po celou dobu prodeje - od vytipování a oslovení potenciálních kupců až po vyjednání kupní ceny včetně poradenství při přípravě potřebné dokumentace a komunikace s právníky. Celý proces přitom trval zhruba jeden rok. Rychlost transakce překonala naše očekávání,“ říká Peter Konecsni, finanční ředitel oddělení Business Partnering ve střední Evropě (Finance Director Business Partnering Central Europe) ze společnosti Unilever.

Nový vlastník nemovitosti, Wet Wipes International, přitom hodlá pro své výrobní účely využít jen část objektu, zhruba 5 000 m2. Zbývající plochy nabídne zájemcům k pronájmu či koupi.

„Svojí polohu jsou prostory vhodné pro lokální firmy, které preferují nižší nájemné, nebo například pro dopravce, kteří potřebují parkovat velký vozový park. Díky umístění přímo u Vltavy lze využít vodu z řeky pro chladící účely. Areál má také vlastní studnu, což je zajímavé pro potravinářský průmysl - například nápojářské firmy nebo mlékárny vyžadují vlastní zdroj pitné vody,“ říká Aleš Vojaček, Operations Manager ze společnosti Wet Wipes International.

„Prodej areálu byl ojedinělou příležitostí díky širokému potenciálu jeho dalšího využití. Během relativně krátké doby se nám podařilo najít kupce a umožnit mu realizovat jeho další plány. Díky spolupráci mezi všemi zúčastněnými stranami byla transakce úspěšně dokončena ve stanoveném termínu,“ říká Laurent Jechoux z mezinárodního týmu Cushman & Wakefield.

Unilever nemovitost koupil v privatizaci v roce 1992. Nachází se 25 km od mezinárodního letiště Praha-Ruzyně a 2 km od teplické dálnice D8, na železnici je napojen přímou železniční smyčkou.
Více informací o plánech společnosti Wet Wipes International s areálem v Nelahozevsi najdete na www.czech-inn-park.com

Čtěte více v sekci Tiskové zprávyNová registrace Zapomenuté heslo


Přihlášení:

Stránka je přístupná pouze registrovaným a ověřeným uživatelům.

Stránka je přístupná pouze ověřeným uživatelům. Jakmile vaše data budou ověřena, budeme vás informovat na vámi uvedený e-mail. Děkujeme Cushman & Wakefield

X
Zapomněli jste heslo?

Registrace:

Pokud nejste registrováni musíte se zaregistrovat.

X

 

Opište nebo zkopírujte prosím následující znaky do formulářového pole v5Xi7Aop