Publikováno 24. 6. 2014

Seznam.cz zřizuje vlastní datové centrum – první mimo centrum Prahy

První vlastní datové centrum v průmyslové zóně na okraji Prahy postaví společnost Seznam.cz. Za tímto účelem zakoupila pozemek v industriálním Parku VGP Horní Počernice. Doposud se datová centra umísťovala především do centra Prahy, kde je dostatečná hustota a kapacita datové sítě. Developer VGP je jedním z prvních, kdo dokáže nabídnout připravený pozemek pro výstavbu datového centra v průmyslové zóně na okraji Prahy.

S výběrem vhodné lokality pro umístění centra pomáhal průmyslový tým společnosti Cushman & Wakefield. Generálním dodavatelem stavby, který vzešel z výběrového řízení, je společnost Altron.

“Plánovaná velikost datového centra je přes 2,5 tisíce metrů čtverečních. Jedná se o první projekt výstavby vlastního datového centra společnosti Seznam.cz, která doposud využívala pro svůj provoz datová centra externích dodavatelů. Dokončení první fáze projektu se plánuje na konec letošního roku,” říká Denisa Molatová z průmyslového týmu Cushman & Wakefield, která transakci zprostředkovala.

Datové centrum společnosti Seznam.cz představuje zásadní technologickou inovaci, která přispěje k úspoře energie a ke snížení ekologického dopadu. Seznam.cz o svém zámeru stavět vlastní datové centrum informoval již v listopadu 2013.

Společnost VGP se podílela na vybudování technické infrastruktury a na zajištění souvisejících povolení. Splnění náročných požadavků na infrastrukturu v oblasti napojení na nezávislé datové sítě může v budoucnu přilákat do VGP Parku Horní Počernice další zájemce o výstavbu podobného projektu.

Více tiskové zprávyNová registrace Zapomenuté heslo


Přihlášení:

Stránka je přístupná pouze registrovaným a ověřeným uživatelům.

Stránka je přístupná pouze ověřeným uživatelům. Jakmile vaše data budou ověřena, budeme vás informovat na vámi uvedený e-mail. Děkujeme Cushman & Wakefield

X
Zapomněli jste heslo?

Registrace:

Pokud nejste registrováni musíte se zaregistrovat.

X

 

Opište nebo zkopírujte prosím následující znaky do formulářového pole b4Aq8Fif5Tj