Publikováno 29. 9. 2011

Japonská firma AMCON otevírá svoji první továrnu v Evropě

Japonská firma AMCON otevírá svoji první továrnu v Evropě. Jako nejvhodnější lokalitu pro její zřízení si vybrali průmyslový park na západě Prahy – Business Park Prague Chrastany. AMCON vyrábí zařízení pro zpracování odpadové vody ve výrobě, známé pod názvem Volute Dewatering Press. S výběrem prostor pro novou továrnu pomáhala poradenská společnost Cushman & Wakefield.

V České republice bude probíhat kompletace dovezených dílů. Hotové výrobky jsou určeny pro zásobování trhů v Evropě včetně Ruska, které je významným odběratelem firmy AMCON. V chrášťanském parku si Japonci pronajali přes 600 metrů čtverečních výrobních a kancelářských ploch. Do nových prostor se AMCON stěhuje 1. října 2011.

„Nová výstavba je dnes velmi omezená, nájemci proto musí vybírat z existujících prostor. V tomto případě bylo třeba také poměrně rychle jednat, neboť šlo o poslední volnou jednotku, o kterou se ucházeli další dva zájemci. Najít jednotku v prvotřídních prostorách a na míru specifickým požadavkům není v současné době úplně snadné,“ říká Mayumi Yokozeki z mezinárodního průmyslového týmu Cushman & Wakefield, která na transakci pracovala.

„Cushman & Wakefield nám představili další lokality poblíž Prahy. Business Park Prague Chrastany jsme vybrali na základě několika kritérií, rozhodovala vysoká kvalita prostor, odpovídající cena a výborné dopravní spojení,“ říká pan Takaaki Yamamoto, výkonný ředitel AMCON Europe s.r.o.

Business Park Prague Chrastany má celkovou plochu téměř 29 tisíc metrů čtverečních. Jeho developerem ja firma Amesbury, která rozvíjí průmyslové parky i v dalších lokalitách. K dalším nájemcům parku patří například firmy TNT a Yaskawa, japonský výrobce robotů pro automobilový průmysl. V současné době Business Park Prague Chrastany plně pronajat.


Čtěte více v sekci Tiskové zprávyNová registrace Zapomenuté heslo


Přihlášení:

Stránka je přístupná pouze registrovaným a ověřeným uživatelům.

Stránka je přístupná pouze ověřeným uživatelům. Jakmile vaše data budou ověřena, budeme vás informovat na vámi uvedený e-mail. Děkujeme Cushman & Wakefield

X
Zapomněli jste heslo?

Registrace:

Pokud nejste registrováni musíte se zaregistrovat.

X

 

Opište nebo zkopírujte prosím následující znaky do formulářového pole k1p4Wnf8Xi